Výroba prírodných dekorácií – ako využiť čečinu po Vianociach?

Zima je ešte stále v plnom prúde, aj keď sú už Vianoce za nami. Preto je dobré vytvoriť si prírodné a voňavé dekorácie do vašej domácnosti. Ideálna je na to čečina, ktorá dlho vydrží a dá sa využiť na milión spôsobov. Aké dekorácie si môžete vytvoriť z čečiny aj keď je už po vianočných sviatkoch?

Výroba prírodných dekorácií – ako využiť čečinu po Vianociach? (Foto: unsplash.com)

Veniec na dvere

Obľúbeným spôsobom, ako spracovať čečinu po Vianociach, je vytvorenie venca na vchodové dvere. Veľa ľudí si ho vyrába práve aj na tieto najkrajšie sviatky v roku. Ak už ho máte vyrobený, tak môžete len odstrániť všetky vianočné prvky a nechať na ňom len univerzálne dekorácie vhodné na každé ročné obdobie. V prípade, že si veniec chcete vyrobiť, tak použite polystyrénový alebo drevený základ, čečinu a zelený drôtik. Postupovať budete tak, že drôtik obmotávate okolo základu a pridávate pri každom otočení čečinu.

Dekorácie vo váze

Jednoduchším spôsobom, ako čečinu spracovať, je vytváranie interiérových dekorácií. Prvou možnosťou je poukladanie čečiny do vázy v kombinácií s ďalšími prvkami. Výhoda je, že si dekoráciu viete jednoducho zmeniť podľa sviatkov alebo aktuálneho obdobia. Dajú sa použiť suché listy, vetvičky, stužky, šišky, gaštany či iné prírodné materiály. Takúto dekoráciu si môžete dať do obývačky alebo na jedálenský stôl.

Svietiaca dekorácia na skrinky a police

Posledným tipom na vytvorenie dekorácie z čečiny je vyzdobenie skriniek, políc alebo stola. Stačí, keď poukladáte čečinu vedľa seba a vytvoríte pás. V prípade skriniek a poličiek urobte z čečiny lem na kraji. Pokojne môže čečina aj trochu prevísať. V prípade stojov poukladajte čečinu do stredu na obrus. Potom pridajte sviečky a svietniky, svetielka, šišky, gaštany a ďalšie malé dekorácie.