Praktické rady a tipy do malého bytu

Ak máte malý byt, určite oceníte rady ako čo najviac využiť priestor a mať vo svojich veciach poriadok. Veď viete, že predtým ako si kúpite niečo do bytu, potrebujete si poriadne premyslieť či to máte kam dať a či to nezaberie miesto navyše. Tak teda tu máte pár tipov na to, ako to v malom byte čo najlepšie usporiadať a pár praktických tipov a rád, ktoré určite využijete.

Praktické rady a tipy do malého bytu (Foto: unsplash.com)

Ako urobiť z malého bytu veľký?

Ak vyberáte farby, či už nábytku alebo farby stien, nezabúdajte na to, že je najdôležitejšie vyhýbať sa tmavým farbám. Tie všeobecne priestor zmenšujú, stmavujú a vytvárajú stiesnený pocit. Naopak, vyberajte odtiene bielej, krémovej a svetlé pastelové farby. No a aby celý priestor nebol úplne nudný, vybláznite sa potom na doplnkoch a maličkostiach. Ale pozor! Nenakupujte zbytočne veľa doplnkov, kvôli ktorým bude priestor pôsobiť znovu zapratane.

Strop by mal byť teda ideálne biely, a tak budú vyzerať steny vyššie. A vašimi najlepšími priateľmi by mali byť v tomto prípade aj zrkadlá! Je to klasický trik na zväčšenie priestoru, presvetlenie bytu a výsledný pocit nebude vyzerať nútene. Ak riešite každý centimeter, zvážte rozmery aj rôzne príslušenstva, napríklad radšej klasickú chladničku ako veľkú americkú alebo taká klíma do bytu, ktoré nezaberie príliš miesta a podobne.

S novým zariadením bytu sú spojené aj nemalé finančné náklady spojené s ich kúpou. Na stránkach kuponyzdarma.sk sú tisíce aktívnych zľavových kódov a kupónov na zľavy do stoviek obľúbených slovenských obchodov. Nájdete tu zľavy pre nábytok, bytové doplnky a textil, dekorácie a ďalší sortiment. Len známe obchody a ihneď platné zľavy.

Myslite dopredu

Pri deťoch toho treba neúrekom. Aj tu viete ušetriť miesto. Namiesto šijacieho stroja postačí malá sada šitie. Ak potrebujete označiť detičkám ich oblečenie do škôlky alebo tábora, tu perfektne poslúži pečiatka na oblečenie – textil.

Schované úložné priestory

Práve v malom byte sa môžete vyblázniť s tým takým zvláštnym nábytkom, kde posteľ poskladáte do skrine alebo stolík zasuniete do postele. Jednoducho tie také dobre premyslené kusy nábytku, ktoré vytiahnete keď budete potrebovať a schováte keď budete potrebovať viac priestoru. Tak budete mať veci o čosi zorganizovanejšie a o všetkom budete mať prehľad. Existujú aj také kusy nábytku, ktoré viete zmeniť z jedného na iný druh.