Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní obývačky – ktoré to sú?

Každý túži po útulnej obývačke, ktorá by lákala svojou atmosférou a bola na prvý pohľad útulná a pohodlná. Tento vysnívaný dojem však môžu pokaziť niektoré detaily, ktoré vo svojich obývačkach často máme a ani o tom nevieme!

Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní obývačky - ktoré to sú?
(zdroj: unsplash.com)

Nábytok je základ

Veľký nábytok síce v predajni s nábytkom zväčša vyzerá dobre, ale klasickú obývaciu izbu môže zbytočne preplniť a spôsobiť pocit stiesnenosti. Preto vyberajte nábytok primeranej veľkosti, ktorý v prvom rade zodpovedá veľkosti vašej miestnosti. Už týmto základom načnete tvorenie pohodlnej a vizuálne aj priestrannejšej izby. Ak máte v obývačke len jeden typ sedenia, napríklad len samé kreslá alebo len jeden gauč, aj to môže obmedziť žiadané pohodlie. Skúste nakombinovať rôzne možnosti sedenia, pridajte k sedačke aj kreslo, prípadne puf alebo taburetku – to budete aj štýloví. Miestnosť tak bude funkčnejšia a zároveň prispôsobená rôznym činnostiam a najmä preferenciám jej návštevníkov. Na nákup nábytku, ktorý nie je lacnou záležitosťou, môžete využiť naše zľavy a zľavové kódy.

Málo vankúšov = málo pohodlia

K nábytku patria aj doplnky a so sedením súvisia aj vankúše. Tie by jednoducho v útulnej obývačke nemali chýbať. Pokiaľ ich doma nemáte, alebo je ich na pohľad málo, znižujete tým kvalitu leňošenia. Pridanie mäkkých textilných prvkov okamžite zlepší atmosféru a človek sa cíti pohodlnejšie. Nakupujete radi cez internet? Tak vyskúšajte na nákup vankúšov aj aliexpress v slovenčine, kde môžete nakúpiť za skvelé ceny. A opäť sa vraciame k nábytku. Uvedomili ste si niekedy, že jeho umiestnenie je príliš ďaleko od seba, alebo naopak príliš blízko pri sebe a to môže narúšať dojem z miestnosti, a teda aj obmedzovať pohodlie? Usporiadajte nábytok tak, aby doslova podporoval interakciu medzi ľuďmi a zároveň zachovával potrebnú vzdialenosť medzi jednotlivými kusmi.

Pozor na teplo alebo zimu

Jedna vec, ktorá na nikoho neurobí dobrý dojem, je neporiadok. Môže spôsobiť, že sa v miestnosti budete cítiť nielen nepríjemne, ale doslova z nej budete chcieť ujsť. Neporiadok spôsobuje aj nedostatok vhodných úložných riešení, ako sú police, skrinky alebo úložné taburetky, a to vedie k nepohodliu v obývačkovom priestore. Snažte sa udržiavať veci usporiadané, aby to u vás nevyzeralo neupratane či bez atmosféry. Hľadáte štýlové úložné koše alebo iné prenosné a ľahko vymeniteľné priestory? Naším tipom je opäť alivslovencine.sk. Potom je dôležitá aj teplota. Obývacia izba, v ktorej je príliš teplo alebo príliš chladno, môže byť nepríjemná. Zabezpečte správnu reguláciu teploty pomocou vykurovacích alebo chladiacich systémov a zvážte aj pridanie útulných prvkov, ako sú deky alebo prehozy, pre väčšie pohodlie počas chladnejších ročných období.