Vyberáme matrace do postele – ktorý bude pre vás ideálny?

Dobrý spánok má vplyv na vašu náladu, to ako si užijete váš deň, no aj na váš vzhľad či zdravie. Preto je pred kúpou matraca dobré zvážiť všetky faktory, ktorými sa jednotlivé matrace odlišujú. A keďže matrace nepatria medzi tie najlacnejšie záležitosti, je dobré presne vedieť do čoho investujete a že sa vám táto investícia vráti v podobe kvalitného spánku. 

Vyberáme matrace do postele – ktorý bude pre vás ideálny? (Foto: unsplash.com)

Čo všetko sa pri výbere matracu zvažuje?

Tvrdosť matraca je asi tým najviac dôležitým aspektom pri jeho kúpe. Niekto má rád mäkké matrace, aby sa cítil ako v bavlnke, no a niektorí zas preferujú matrace, ako keby spali na doske. Zaujímavosťou ale je, že by ste mali tvrdosť matraca vyberať podľa vašej váhy. Čiže čím vyššia je vaša telesná hmotnosť, tým tvrdší matrac by ste mali mať. Väčšinou sa tvrdosť matracov určuje číslami od 1 do 5, pričom 1 sú extrémne mäkké matrace pre ľudí s nižšou hmotnosťou a vhodné len na príležitostné spanie a 5 sú matrace vhodné pre ľudí s vyššou hmotnosťou.

Ak objednávate cez internet, voľte vždy overené obchody. Nezabúdajte na zľavové kupóny na zľavy, ktoré ušetria nemalé peniaze práve pri nákupe online. Obľúbené sú ASKO nábytok zľavové kódy či dlhoročne obľúbené TEMPO nábytok zľavy a kupóny. Web KuponyZdarma ponúka zľavy aj pre stovky ďalších obchodov, čo oceníte pri zariaďovaní domácnosti ale aj ďalších nákupoch cez internet.

Veľmi záleží aj na materiáli matraca. Jadro matraca je najčastejšie pružinové, latexové alebo penové. Potom je ďalšia vrstva, poťah, ktorým je obalené jadro matraca. To býva najčastejšie s bavlny alebo vlny. Poťah by mal spĺňať tri hlavné vlastnosti, a tými sú hygienické a konfekčné vlastnosti, optimálna cirkulácia vzduchu a zabezpečenie pohodlného spánku. Okrem toho, že by ste si mali vybrať správny matrac, najlepšie vám bude slúžiť len so správne zvoleným roštom. Najlepšie sú lamelový pevný rošt alebo polohovateľný rošt, ktorí ocenia najmä seniori.