Ako vyčistiť rúru na pečenie? Stačí vám na to len týchto pár vecí

Spotrebiče sa každodenným používaním znečisťujú a poškodzujú, no s tým musíte rátať. Dá sa tomu aj dopomôcť a to pravidelným čistením a údržbou. Prečítajte si ako vyčistiť rúru na pečenie bez použitia chemických prostriedkov a zbytočnej námahy. Čo teda využiť aby ste sa zbytočne netrápili s mastnotou a pripečenými potravinami? 

Ako vyčistiť rúru na pečenie? Stačí vám na to len týchto pár vecí
Ako vyčistiť rúru na pečenie? Stačí vám na to len týchto pár vecí (Foto: unsplash.com)

Ocot a sóda bikarbóna

Práve títo dvaja pomocníci vo vašej kuchyni dokážu vyčistiť rôzne druhy povrchov v domácnosti. Pred čistením rúry sa ale uistite, že je rúra poriadne vychladnutá a vám nehrozí žiadne zranenie. No ak ako vyčistiť rúru pomocou octu a sódy bikarbóny? Najprv treba zmiešať sódu bikarbónu s malým množstvom vody aby vám vznikla tuhšia zmes. Potom touto pastou natrite špinavé miesta v rúre a nechajte pôsobiť aspoň niekoľko hodín. Potom mokrou hubkou na riad alebo utierkou poutierajte špinu, ktorá pôjde dole. Na zvyšok naneste ocot a opäť poutierajte hubkou.

Prášok do pečiva a ocot

Na prípravu tohto čistiaceho prostriedku budete potrebovať 250 ml octu, liter vody a 50 g prášku do pečiva. Začnite tým, že rúru nahrejete na 150 stupňov, potom nalejete do pekáča vodu s octom. Keď sa začne uvoľňovať kyslá para rúru vypnite. Pokým rúra nevychladne, tak tam nechajte túto zmes pôsobiť. Potom pridajte k vode a octu kypriaci prášok, natrite touto zmesou rúru a následne umyte čistou vodou.