Minimalistická kuchyňa je snom každej unavenej gazdinky – ako na to?

Sú miesta, na ktorých sa veci hromadia akosi jednoduchšie, než inde. Kuchyňa je určite jedným z nich. Zásuvky, z ktorých sa vysypávajú naberačky alebo sa vôbec nedajú zavrieť, založené police aj skrinky,… Ak chcete svoju kuchyňu udržať v minimalistickom štýle, musíte dodržiavať presné pravidlá. O čo ide?

Minimalistická kuchyňa je snom každej unavenej gazdinky - ako na to?
(zdroj: unsplash.com)

Po pol roku prerieďte zásoby

Kuchyňa potrebuje priestor, pretože aj vy potrebujete v kuchyni priestor. Zaobstarať si štyri jedálenské súpravy, ak ste doma štyria a návštevy prijímate dvakrát do roka, je nielen zbytočný luxus, ale aj zbytočné založenie viacerých skriniek taniermi a miskami, ktoré nepoužívate. V skutočnosti by ste mali všetok riad, ktorý ste pol roka nepoužívali, vyhodiť, alebo posunúť niekomu ďalšiemu. Často sa stáva, že vybavenie do kuchyne dostávame darom. Ak máte ešte stále doma nerozbalenú škatuľu s porcelánom zo svadby, je načase zbaviť sa jej. Nerozbalené dary sú vďačné v tom, že ich viete posunúť ďalej bez toho, aby ste sa pri tom cítili blbo.

Odučte sa ukladať všetko na linku

V kuchyni by malo byť len to, čo tam používate. Zabudnite preto na servírovacie tácky, podnosy na koláče alebo iný riad, ktorý sa používa na servírovanie a jeho umiestnenie v kuchyni. Neznamená to, že by ste ich mali vyhodiť – stačí, aby ste ich presunuli na menej frekventované miesto. Ďalším obľúbeným zlozvykom mnohých z nás býva odkladanie vecí na kuchynskú linku. Stáva sa tak, že v priebehu jedného dňa sa na linke objavia kľúče, obálky, detské hračky, pošta a všeličo iné, čo nám počas dňa príde do ruky. Je to nielen nehygienické, ale predovšetkým nepraktické. Každodenné vypratanie kuchynskej linky je jednou z najdôležitejších činností, ktoré by ste pri udržiavaní minimalistickej kuchyne mali robiť. Pri udržiavaní poriadku sú dobrým pomocníkom aj rôzne organizéry – pozrite si online ponuky a využite aj naše kupóny na zľavy, vďaka ktorým nakúpite výhodne a pohodlne.

Prázdny priestor inšpiruje

Ďalším zlozvykom v domácnostiach býva kupovanie duplikátov. V niektorých prípadoch je to v poriadku, pretože ak napríklad pijete s partnerom kávu z rovnakých hrnčekov, nie je na tom nič zlé. Určite však nebudete potrebovať uskladňovať doma troje klieští na mäso, štyri naberačky alebo tri strúhadlá na syr. Myslite na to, že prázdny priestor umožní vyniknúť rôznym doplnkom v byte alebo v dome. Využite na to práve naše zľavové kódy a kupóny a kúpte si doplnok, ktorý vynikne. Čas na upratovanie minimalistickej kuchyne sa vám tiež podstatne zníži a pri umývaní podlahy alebo utieraní prachu sa dostanete do všetkých kútov. Čo viac si v súvislosti s kuchyňou priať, než to, aby ste sa v nej cítili dobre a aby vás inšpirovala pri varení či pečení!