Mobilné klimatizácie s tichým chodom pre vytúžený relax počas horúcich dní

V posledných rokoch sa v našom zemepisnom pásme trápime počas leta tropickými teplotami. Kvôli vysokým teplotám sú v malých panelových bytoch, ale aj rodinných domoch neznesiteľné podmienky, ktoré znižujú komfort bývania. Jediným riešením je klimatizácia.

Mobilné klimatizácie s tichým chodom pre vytúžený relax počas horúcich dní
Mobilné klimatizácie s tichým chodom pre vytúžený relax počas horúcich dní (zdroj: unsplash.com)

Prečo je mobilná klimatizácia dobrou voľbou

Ak uvažujete o inštalácii klimatizácie, skúste dať prednosť mobilnej. Kúpa mobilnej klimatizácie má oproti zabudovanej mnohé výhody. Medzi najväčšie výhody patria:

• nižšia cena samotného prístroja a nulové výdavky na inštaláciu
• ide o rýchle riešenie chladenia – jednoducho klimatizáciu kúpite a zapnete
nemusíte nič búrať, murovať a ani vopred myslieť na umiestnenie klimatizácie pred stavbou domu alebo bytu
• vďaka mobilite môžete chladiť viaceré miestnosti podľa vašej potreby
peniaze ušetrené na montáž sa dajú využiť na kúpu mobilnej klimatizácie renomovanej značky s tichým chodom
jednoduchá údržba – stačí vymeniť raz ročne filter a každé tri mesiace vyliať skondenzovanú vodu

Ovládanie tohto typu klimatizácie je veľmi jednoduché, chladenie sa reguluje pomocou diaľkového ovládania a mobilné kolieska umožňujú klimatizáciu premiestňovať do rôznych izieb. Jediné, čo pre chod mobilnej klimatizácie potrebujete je miesto pre odvod vzduchu cez hadicu resp. cez špeciálnu okennú sadu.

Mobilné klimatizácie s tichým chodom pre vytúžený relax počas horúcich dní
Mobilné klimatizácie s tichým chodom pre vytúžený relax počas horúcich dní (zdroj: flickr.com)

Mobilná klimatizácia s tichým chodom

Pri výbere mobilnej klimatizácie by ste sa mali riadiť predovšetkým údajom o hlučnosti prístroja. Predsa len ide o interiérovú technológiu, ktorá by vás pri každodenných činnostiach nemala rušiť. Medzi najtichšie modely mobilných klimatizácií patria splitové. Splitová mobilná klimatizácia je vhodná do domov alebo bytov s balkónom či terasou. Skladá sa z dvoch častí, jedna sa umiestni do izby a druhá do exteriéru. Vnútorná časť klimatizácie nasaje teplý vzduch, ochladí ho a vyfúkne späť do miestnosti. Vonkajšia časť je kompresorom obnovujúcim chladiacu zložku. Obe časti sú prepojené hadicou, ktorú je potrebné pretiahnuť cez okno. Vďaka kompresoru umiestenému vonku vás nebude klimatizácia absolútne vyrušovať. Súčasťou všetkých mobilných klimatizácií je hadica. Ak sa stretnete s ponukou klimatizácie bez hadice, nejde o klimatizačné zariadenie, ale o ochladzovač vzduchu. Ten vám síce poslúži rovnako ako mobilná klimatizácia, ale nevýhodou je zvlhčenie vzduchu v miestnosti.

Zdroj informácii: www.mobilni-klimatizace.com, www.sme.sk