Nápadité dekorácie do kúpeľne a trendy roku 2020

Chystáte sa na prerábanie kúpeľne alebo len túžite po nejakej zmene? Máme pre vás pár tipov na to, ako pomocou malých detailov, originálnych dekorácií a nepatrných úprav dokážete kúpeľňu oživiť a upraviť podľa aktuálnych trendov. Nebude vás to stáť ani veľa peňazí, ani veľa námahy. Ktorý z trendov a dekorácií si do svojej kúpeľne vyberiete vy?

Nápadité dekorácie do kúpeľne a trendy roku 2020 (Foto: pixabay.com)

Zaujímavé zrkadlá

„Statement“ kúskom v kúpeľni býva najčastejšie vaňa, sprchový kút alebo práve zrkadlo. No a ak sa nechcete púšťať do veľkého prerábania a rozbíjania obkladov, tak je zmena zrkadla najrozumnejšou a najlacnejšou alternatívou. Moderné sú momentálne napríklad veľké kruhové zrkadlá bez rámu, prípadne obdĺžnikové zrkadlá s výrazným, zdobeným rámom. Veľké zrkadlo je nie len dizajnovo pekné, ale aj veľmi praktické.

Rastliny

Rastliny viete dekorovať v akejkoľvek miestnosti, nie len v kúpeľni a hodiť sa tam budú dokonale. Dôležité je vždy vybrať druh rastliny, ktorá sa bude k danému interiérovému štýlu hodiť. Momentálne sú najviac trendy nekvitnúce rastlinky alebo rôzne druhy sušenej trávy. Ak by sme vám mali odporučiť konkrétne druhy rastlín, tak ideálne sú napríklad aloe, lopatkovec, pieprovec, brečtan, fikus, monstera a všetky druhy tučnolistu. 

Dekorácie

Dekoráciou môže byť čokoľvek, čo vám len napadne. Môžete si zaobstarať zaujímavé a zároveň praktické uteráky na tácke, obľúbené sú aj sviečky vytvárajúce útulnú atmosféru alebo obrazy, ktoré, opäť, priestor zútulnia a spravia ho viac personalizovaný. Aktuálne trendy záležitosťou sú aj difuzéry, ktoré sú nie len dizajnom nádherné, ale vďaka nim bude priestor príjemne prevoňaný.