Farby do kúpeľne patria – nebojte sa zelenej ani červenej!

Farby rozžiaria a osviežia akúkoľvek miestnosť vašej domácnosti. Pre kúpeľňu sa nebojte vybrať umývadlo alebo WC misu v sýtych odtieňoch. Pokiaľ si myslíte, že sa farby hodia do vášho šatníka, ale nie do kúpeľne, radi vás presvedčíme v nasledujúcom článku o opaku.

Farby do kúpeľne patria – nebojte sa zelenej ani červenej!
Farby do kúpeľne patria – nebojte sa zelenej ani červenej! (zdroj: komerčný článok)

Osvedčená (a nudná) biela

Biela sanitárna keramika je stávka na istotu. Môžete vyberať originálne tvary aj rôzne materiály, stále pôjde o osvedčenú kombináciu, s ktorou nič nepokazíte. Pokiaľ ale chcete od svojej kúpeľne viac, zamerajte sa na farby. Ste od prírody kreatívni a máte radi štipku extravagancie? Rozhodnite sa pre sýte farby, ktoré kričia životom. Máte radi pastelové farby? Zvoľte jemnú ružovú alebo tyrkysovú farbu.

Odvážte sa!

Nechceme po vás, aby ste si obstarali červené umývadlo, zelenú vaňu a žlté uteráky. Všetci vieme, že kúpeľňa má byť miestom odpočinku a relaxu, a ten by bol v divokej spleti farieb len ťažko možný. Pokiaľ si ale obstaráte jedno alebo dve z hlavných vybavení kúpeľne v sýtej farbe a zladíte s ním aj doplnky do kúpeľne, budete s výsledkom spokojní. Originálnou dominantou sa razom stane napríklad toto zelené umývadlo na dosku od značky REA, v ktorej sortimente sanitárnej keramiky o farby rozhodne nie je núdza.

Zelené umývadlo REA, séria Luiza
Zelené umývadlo REA, séria Luiza (zdroj: komerčný článok)

Aj toaleta môže byť vo víre farieb

To isté, čo platí o farbách v kúpeľni, môžete využiť aj pre toaletu. Farebné WC misy ponúkajú mnoho variantov. Vybrať si môžete tyrkysovú, sýtočervenú aj nadčasovú čiernu. Nezabudnite opäť premýšľať aj nad vhodnými kúpeľňovými doplnkami. Jednoducho zladíte celú miestnosť vďaka držiaku na toaletný papier, poličke alebo predložke v rovnakej farbe. Ak si nie ste istí celou WC misou vo farbe, môžete skúsiť aspoň WC sedadlo s potlačou a uvidíte, či vás časom nezláka na nákup celej farebnej toalety.

WC misa a sedátko Sapho PAULA
WC misa a sedátko Sapho PAULA (zdroj: komerčný článok)

Čierna vaňa dodá nádych luxusu

Nechcete sa uspokojiť s klasickou bielou farbou? Hľadáte luxusný prvok pre vašu kúpeľňu, alebo hľadáte dominantný prvok do hotelovej izby? Čierna vaňa dodá na výnimočnosti, rovnako tak tá so zlatými prvkami. Môžete sa spoľahnúť, že takáto sa vám nikdy neokuká.

Voľne stojaca vaňa Keya B&W
Voľne stojaca vaňa Keya B&W (zdroj: komerčný článok)

Netradičná farebná vaňa alebo umývadlo nie je pre každého. Svojmu rozhodnutiu dajte čas a ak vás bude nápad aj po pár týždňoch baviť, choďte do toho. Pokiaľ si výberom budete istí, nepôjde len o trend, ale o súčasť vašej osobnosti, ktorú premietnete do miest, kde žijete.

Komerčný článok