Fádnosť farieb? Takto ich oživíte

Aby ste sa vyhli stereotypu farieb, jednu stenu premaľujte inou farbou ako tie ostatné. Trend v takomto duchu u nás funguje dlhší čas. Nazýva sa to aj „akčná stena“, tú však následne zaplníte umením, fotografiami, zbierkou alebo tým, čo ste si priniesli z vašich ciest. Tu sa medze nekladú, určite nájdete niečo, čím sa budete chcieť pochváliť a nenecháte to len tak ležať v skrini alebo šuplíku.

Fádnosť farieb? Takto ich oživíte
Fádnosť farieb? Takto ich oživíte

Ak preferujte tmavšie farby, nič sa nestane, ak jedna stena získa napríklad takú tmavozelenú farbu. Pri sviežich farbách urobí dobrý dojem oranžová alebo žltá, ktorá sa k nim výborne hodí. V kurze sú konzervatívne odtiene hnedej, sýto červenej alebo sivej, ktorá je v skutku obľúbenou. Celkovo by ste mali voliť neutrálne alebo teplé farby.

Koniec koncov je konečný výber len a len na vás. Jedná sa predsa o váš domov. Je na vás, vašej rodine a ďalších členoch domácnosti, aké farby zvolíte. Najdôležitejšie je to, aby ste sa cítili dobre a príjemne, je to predsa váš domov. Práve v domácnosti trávite najviac času, nech sa už jedná o spoločné chvíle s blízkymi alebo čas na oddych a relax.