Čo je to kontaktný bod v interiéri

Miestnosť môže mať viac ako jednu oblasť, ktorá vás na niečo upozorňuje. Hľadáte jediný bod, ktorý definuje miestnosť alebo niektoré dekorácie, ktoré doplnia vašu celkovú farebnú schému? Práve to je kontaktný bod v interiéri, čo sa týka zariaďovania v miestnosti.

Čo je to kontaktný bod v interiéri
Čo je to kontaktný bod v interiéri

Overte si, či to u vás platí

Obzrite sa okolo a zistite, či sú vaše miestnosti dostatočne priechodné. Všetko v miestnosti by malo ladiť, to zrejme už dobre vedieť. Opakovanie je však matkou múdrosti, a aj keď my o tom píšeme často, stále sa nájde interiér, kde toto základné pravidlo neplatí. Mnoho z nás na to má metódu „veď aj to, čo neladí, vlastne tým ladí“, to je z časti aj pravda. No vždy toto uplatniť nemôžeme, to je bez pochýb.

Uistite sa, že všetky dizajnérske prvky miestnosti majú dostatok miesta na dýchanie, aby sa predišlo neporiadku. Jednotlivé kúsky by mali ísť k sebe, mali by ladiť a komunikovať spolu. Dajte si pozor, aby to nebol len zhluk náhodných predmetov, pri ktorých sa navyše len ťažko prechádza alebo sa v nich horšie orientuje, to nie je správne.