Ako na doplnky do kuchyne – myslite na ich funkčnosť a ladenie k nábytku

Keď už máte celý dom zariadený, tak nastáva čas na dolaďovanie detailov v interiéri. Nakupujete doplnky do spálne aj obývačky. Niekedy ale nastane problém, keď sa nakupujú doplnky do kuchyne. Zbytočne by nemali zavadzať, takže je dobré, ak majú v kuchyni funkciu. V dnešnom článku sa dočítate, ako si zútulniť kuchyňu a čomu by ste sa mali pri dolaďovaní kuchyne vyhnúť.

Ako na doplnky do kuchyne – myslite na ich funkčnosť a ladenie k nábytku (Foto: unsplash.com)

Zachovajte farby a stavte na kvalitu

Všetky doplnky sa snažte doladiť do štýlu a farieb, ktoré sa už vo vašej kuchyni nachádzajú. Samozrejme, ak máte všetko viac-menej neutrálne, tak môžete použiť zaujímavé tapety, výraznú farbu jednej steny alebo výrazný obklad. Výrazné prvky musia stále ladiť so zvyškom kuchyne. Ďalším dôležitým bodom pri výbere doplnkov do kuchyne sú kvalitné kúsky. Predsa len v kuchyni trávite množstvo času počas dňa, takže kvalita je kľúčová. Nebojte sa investovať do vecí, ktoré budete naozaj používať.

Čo je zbytočné nakupovať do kuchyne

Prvým druhom doplnkov, ktoré sa do väčšiny miestnosti hodia, no v kuchyni skôr zavadzajú, sú kvety. Máme na mysli klasické kvety v kvetináči, či už sú to väčšie alebo menšie druhy. Záleží aj od veľkosti kuchyne, no skúste si radšej kupovať pravidelne čerstvé, rezané kvety do vázy.

Ako na doplnky do kuchyne – myslite na ich funkčnosť a ladenie k nábytku (Foto: unsplash.com)

Ďalšími zbytočnými doplnkami sú sošky a sviečky. V kuchyni sú to len lapače prachu a nemajú také využitie, ako napríklad v obývačke. Do kuchyne sa hodia len vysoké a úzke sviečky na jedálenský stôl. Posledným doplnkom, ktorému by ste sa mali vyhnúť sú závesy. V kuchyni sa víri množstvo prachu a závesy by mohli absorbovať všetky vône. Oveľa lepšie sú záclony, cez ktoré vám pôjde svetlo, no zároveň vám stále nebude vidieť do vnútra miestnosti.