3 osvedčené rady, ako na dokonalú obývačku

K zariaďovaniu obývačky potrebujete byť vyzbrojení dávkou kreativity, odhodlania a estetického cítenia. Vtedy sa z nej stane útulne miesto pre každého pozvaného a vy tak získate dokonalú obývačku. Konečný výber je však vždy len a len na vás. Predsa len, práve v tejto miestnosti trávite najviac času a preto je dôležité, aby ste sa v nej cítili dobre a príjemne.

3 osvedčené rady, ako na dokonalú obývačku
3 osvedčené rady, ako na dokonalú obývačku (Zdroj: Unsplash.com)

Centrum záujmu

Čo chcete, aby v miestnosti vyniklo? Dizajnovo riešený konferenčný stolík v bukovom prevedení, kožená sedačka, pohodlné kreslá alebo vysoké lampy? Nech už je to čokoľvek, vyberte si jeden dominantný predmet, ktorý upúta pozornosť. Viac predmetov naraz by nemuselo urobiť úžitok. V konečnom dôsledku by vznikol chaos štýlu.

Ako ukryť televízor

Nie každý má LCD televízor s dostatočne veľkou uhlopriečkou, ktorá dokáže ohúriť. Televízia v stavanom otvore steny sa vytratí z dohľadu. Ak máte radi intímnu večernú atmosféru, tlmené osvetlenie si zamilujete. Zlá akustika v miestnosti vie pokaziť prvotný dobrý dojem. V tomto prípade je potrebné investovať do usmerňovača, ktorý poskytuje náhradné riešenie.

Umenie zladiť obývačku

Zlaďte obývačku s ostatnými miestnosťami. V celom dome/byte prevládajú teplé farby na stenách. Nekazte harmóniu zvolením tmavej farby stien obývačky. Ak sa odhodláte k tomuto kroku, dodajte miestnosti lichotivý vzhľad, ktorý sa nesnaží rozbíjať architektonický štýl bývania. Je dôležité poznať hranicu medzi gýčom a dominantným kúskom interiéru. Odlíšiť obývačku od iných izieb môžete vďaka bytovým doplnkom alebo vybaveniu.

Pekný výber nábytku, interiérových doplnkov a ďalšieho zariadenia máme na dosah aj z pohodlia domova – cez internet. Pri nákupe cez internet máme k dispozícii ten najväčší výber vďaka veľkému množstvu obchodov. Okrem toho môžete ušetriť so zľavovými kupónmi a kódmi na KuponyZdarma.sk, ktoré sú zadarmo a ihneď platné. K dispozícii sú zľavy a kupóny TempoNabytok.sk, 4Home, BigHome.sk, IDEA-nábytok.sk a do stoviek ďalších obchodov, nielen s nábytkom ale aj elektronikou ako sú kupóny na Hej.sk, TPD.sk, Okay.sk a rôznym ďalším tovarom.